25 grudnia 2013

Wesołych Świąt!!!

Uff, już po Wigilii. Udało się nam zorganizować wspaniałą - prawdziwie polską. A nie jest to najłatwiejsze w kraju, w którym nie uświadczysz karpia, maku, a nawet kiszonych ogórków. Na szczęście lata spędzone z dala od rodzinnego domu nauczyły nas zapobiegliwości. W część niezbędnych produktów zaopatrzyliśmy się więc wcześniej w Niemczech, resztę nabyliśmy w nowo poznanym polskim sklepie w naszej okolicy. A resztę jak zwykle zrobiliśmy sami - emigracja uczy również umiejętności nieznanych bliżej naszemu pokoleniu, jak na przykład kiszenie buraków. Stół może się nie uginał, ale nie zabrakło na nim tradycyjnych potraw. A przede wszystkim niezwykle miło spędziliśmy razem czas. 
Za nami już większa część Świąt, ale jeszcze raz życzę wszystkim, aby ich pozostały czas spędzili w zdrowiu, miłym towarzystwie i wśród uśmiechu i radości. I oby podobne warunki towarzyszyły nam wszystkim w ciągu całego nadchodzącego roku! Wesołych Świąt!!!

2 komentarze:

  1. Dziekuje i nawzajem! U nas tez bylo calkiem po polsku, bo Philipp uwielbia wszystko polskie, oprocz barszczu ;) A zakwas na barszcz znalazlam dzien przed Wigilia ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę jestem spóźniona, więc życzę spokojnego i radosnego okresu świąteczno-noworocznego i satysfakcjonującego zakończenia Starego Roku :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...