30 listopada 2015

Adwent, adwent...

Zaczął się adwent. Niestety jakoś go nie widać. W sąsiedztwie nie pojawiło się nawet świąteczne oświetlenie. Tak to już w Holandii jest. Wszyscy czekają na Sinterklaasa w sobotę. Adwentowe świece, wieńce na drzwiach, lampki... Tego wszystkiego strasznie mi brakuje. A już najbardziej wesołej świątecznej atmosfery. Nie takiej, jak w Polsce, nieco nerwowej, pospiesznej, tego całego koncentrowania się na porządkach i gotowaniu, ale spokojnej i radosnej jak w Niemczech. Tam cały grudzień był zawsze świętem. Świąteczne jarmarki, spotkania z przyjaciółmi przy grzańcu, adwentowe imprezy w pracy, szkole, klubach i stowarzyszeniach. 

Tęsknię do tej magii Świąt. Na szczęście my jako ekspaci możemy sobie wybierać najlepsze elementy tradycji z każdej kultury. Dlatego w tym roku postanowiłam uhonorować adwent bardziej wypasionymi niż zwykle kalendarzami adwentowymi dla wszystkich członków rodziny. Wypasionymi nie w sensie zawartości, lecz formy. Może to i bez sensu, bo od jutra nastąpi ich powolna destrukcja, ale cieszę się, że wyglądają naprawdę pięknie. Mam nadzieję, że wszyscy będą mieli dużo przyjemności przy ich otwieraniu. 

Tymczasem ja sobie już dziś zrobiłam przyjemność oglądając zdjęcia z niemieckich Weihnachtsmarktów. Może uda się nam jakiś odwiedzić...


Stuttgart (źródło)
Stuttgart (źródło)
Schwaebisch Hall (źródło)
Monschau (źródło)
Koeln (źródło)
Frankfurt (źródło)


6 komentarzy:

 1. Ostatni obstawiam, że jest Taty. Tylko co jest w kopertach? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się! Taki bardziej męski. W kopertach są jego ulubione zdjęcia. Głównie rośliny i zwierzęta, chmury i szadź. Ale to oczywiście jeszcze tajemnica. bo Mam nadzieję, że będzie zadowolony z wyboru, bo w planie powieszenie części z nich na ścianach.:)

   Usuń
  2. Zgadza się! Taki bardziej męski. W kopertach są jego ulubione zdjęcia. Głównie rośliny i zwierzęta, chmury i szadź. Ale to oczywiście jeszcze tajemnica. bo Mam nadzieję, że będzie zadowolony z wyboru, bo w planie powieszenie części z nich na ścianach.:)

   Usuń
 2. Piękne te kalendarze adwentowe! Małe dzieła sztuki. Na pewno dają mnóstwo radości obdarowywany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakochalam sie w forie Twoich kalendarzy :)
  Czuje, ze sie mocno "zainspiruje:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się. NA pewno wymyślisz coś cudownego! :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...