9 września 2013

Zdrowego odżywiania ciąg dalszy

Nowy rok szkolny - nowe nadzieje na żywieniowe zmiany w szkole. W końcu pod koniec zeszłego roku uchwalono wprowadzenie drugiego dnia owocowego w tygodniu. Misia w ramach copiątkowych warsztatów miała 3 razy zajęcia dotyczące tego tematu (w powiązaniu z problemem nadwagi). I w ogóle dzieciaki jakoś ostatnio postanowiły poznawać nowe smaki. A organizacje pozarządowe wraz z gminą zaczęły promować picie wody - z kranu oczywiście. Tendencja ogólna jak zauważyłam - w Niemczech wodę z kranu pije się od dawna, w Polsce też zaczęto o tym mówić tego lata (http://polska.newsweek.pl/kto-odkreci-kurek,107846,1,1.html). A także o zdrowym jedzeniu w szkole (http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/1554639,1,co-na-drugie-sniadanie-czyli-lekcja-szkolnego-smaku.read).
Dzień owocowy? Otóż to! Dwa tygodnie - dwa obrazki: Piątek: w ramach dnia owocowego Dyami ma w pudełku wyłącznie kanapkę z nutellą. Środa: mama Nereny podchodzi z rana zaaferowana do nauczycielki. "Przepraszam, tyle miałam wczoraj roboty, że nie dałam rady zrobić zakupów. Mała nie ma owoców, dałam jej ciasteczka". Jasne, nutella i ciasteczka w domu są zawsze. Nie mogą się skończyć...Na szczęście można sobie co nieco wyhodować w ogródku albo na tarasie - i już nie trzeba się tak spieszyć na zakupy...

2 komentarze:

 1. Jako mieszkanka wielokulturowej, pseudozjednoczonej Europy powinnaś wiedzieć, że Europa nigdy nie była zjednoczona. Polska została wystawiona do wiatru już wtedy, kiedy rozpoczęła się II Wojna Światowa. Przez kogo? Przez tą właśnie Europę, którą się tak zachwycasz. Teraz nie jest inaczej. Prym w Europie wiodą państwa najsilniejsze czyli Niemcy, Francja, GB. Inni chodzą jak po sznurku a gospodarki państw Europy Wschodniej są dziś częścią gospodarek ww. silnych na razie państw. Podoba Ci się taka właśnie zjednoczona Europa? Podoba Ci się ta pseudonowoczesna Europa, do której napływają Arabowie tworzący meczety? Niebawem Twoje dzieci być może będą zmuszone do oddawania czci Allahowi Allochtonko. Im w końcu zależy aby tylko ich religia była tą jedyną. Niemcy i Francuzi już coś o tym wiedzą i mało tego – mają dość takiego stanu rzeczy. Podobają Ci się nowoczesne gejowskie małżeństwa? Szkoda w sumie tylko Twoich i nie tylko Twoich dzieciaków… będą miały zryte mózgi.
  Co do żarcia - smacznego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdemu może się podobać co innego. Mnie akurat podoba się racjonalne podejście do życia i świata. I jeszcze brak nienawiści do innych ludzi oraz nierozwijanie spiskowych teorii dziejów. Tobie może co innego Pozdrawiam!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...